Чи можна відмовитися від поручительства за кредитом в банку? Згідно ст. 367 громадянин має право відмовитися від поручительства, якщо позичальник і кредитор виявили обопільна згода.
Важливо! Відмова від договору поручительства за кредитом - трудомістка процедура. Узгодження подібних питань розглядається спеціальним комітетом фінансових організацій в індивідуальному порядку.
Поручитель по кредиту - це фізична особа, яка підписала договір про відповідальність за фінансові зобов'язання позичальника. Порука - не формально, а один з механізмів реалізації таких зобов'язань.
Фактично! Порука накладає на громадянина зобов'язання виплати боргу позичальника в ситуації визнання останнього неплатоспроможним / смерті.
Ставлячи свій підпис в кредитному договорі, поручителі зобов'язуються:
Висока відповідальність поручителя за несплату кредиту лякає навіть близьких людини, що вирішила взяти кредит. Не кожен готовий підписати подібну угоду.
У більшості випадків «порука» залишається тільки на папері - позичальник справно виплачує борг. Але що, якщо ситуація склалася не кращим для гаранта чином? Як відмовитися від поручительства за кредитом в банку?
Відмовитися від поручительства за кредитом можна декількома способами. Найпростіше оголосити про відмову до моменту підписання документів. У всіх інших ситуаціях без обопільної згоди банку і боржника не обійтися.
Відмовитися бути поручителем можна також в процесі перегляду чинного договору (коректив документа, реструктуризації боргу та ін.). Коли вихідний договір закривається, гарант отримує повне право зняти поручительство по кредиту.
Відмовитися від поручительства за кредитом допоможе:
повне погашення заборгованості;
витікання термінів дії або розірвання договору;
передача ролі гранту іншій особі;
визнання укладеної угоди недійсною.
Чи існує можливість розірвати договір поручительства в терміновому порядку?
Безумовно - якщо позичальникові вдасться знайти іншу особу, готове виступити гарантом повернення боргу. Як правило, фінансові організації не противляться такій практиці, в особливість якщо новий поручитель цілком платоспроможний.
Пам'ятайте! Смерть позичальника не є причиною для припинення поруки. Однак в даному випадку гарант має право відмовитися від погашення боргу до появи спадкоємців. Його зобов'язання перед банком зберігаються, але після цього він отримує право претендувати на певну частку спадщини.
Оптимальний варіант - погасити борг, гарантом якого ви виступили. При відсутності фінансової можливості спробуйте взяти кредит на більш вигідних умовах.
Важливо! Банки рідко надають кредити людям, які мають заборгованості - навіть «за порукою». У такій ситуації варто звернути увагу на організації, що видають кредити без довідок і поручителів - вони формують досить низькі відсотки при лояльних умовах позики.
Немає безвихідних ситуацій: існує кілька законних способів відмовитися від поручительства за кредитом. Однак, перш ніж підписати договір, зважте ризики кілька разів.