Питання «Як не платити кредит колекторам в Україні» перебуває в перших рядках пошукових запитів. Значить, проблема стоїть гостро і вимагає пошуку рішення. Спробуємо розібратися, в яких випадках банки продають борги колекторам, чи потрібно їх платити і як позбутися заборгованості.
Фінансові організації уважно вивчають профіль клієнта з самого початку, в процесі оформлення кредиту. І не турбують вас протягом терміну, на який цей кредит виданий. Можливо, не потурбують і наступного дня після завершення терміну кредитування. Але не сподівайтеся, що про вас забули: як правило, не пізніше ніж через три дні після прострочення вам подзвонить колектор. Вітаємо, ви стали проблемним кредитором!
У перші дні прострочення з вами будуть працювати лояльні колектори – це співробітники компанії, у якій ви взяли в борг. Їх завдання – домовитися про взаємовигідні умови повернення позики. На цьому етапі серйозні проблеми не виникають, оскільки штрафні санкції ще не накладено, а відсоток за прострочення невеликий. Саме в перші дні після закінчення терміну кредитування боржник найлегше погоджується заплатити за користування кредитом і не заноситься до чорного списку.
Дещо по-іншому йдуть справи, коли прострочення становить більше 10 днів. У цьому випадку фінансова організація користується послугами таких колекторів, які можуть психологічно натиснути на боржника. Але і в цьому випадку з ними можна домовитися про реструктуризацію боргу і зменшення (а іноді і скасування) штрафних санкцій. Зовсім неприємний випадок – це заборгованість більше трьох місяців.
На цей момент вже нараховані чималі штрафні відсотки, і такий борг передається колекторським фірмам. Це найгірший варіант, оскільки такі фірми мають у своєму розпорядженні докладні бази контактів і професійно розшукують не лише самих боржників, а й їхніх батьків, колег по роботі і навіть колишніх дружин і чоловіків. Тобто ви можете не відповідати на дзвінки, змінити мобільного оператора і навіть викинути телефон, але вас все одно знайдуть.
На сьогоднішній день однозначної відповіді на питання «Як не платити кредит за законом?» не існує. Більш того, закон може виявитися взагалі не на вашому боці. Адже фактично ви заволоділи чужими грошима, які взяли на себе зобов'язання повернути, але не повернули – а це кваліфікується як шахрайство. Значить, кращий вихід із ситуації – конструктивна розмова з колектором. І чим раніше, тим краще.
Якщо ви задумалися про те, як списати борги у колекторів, значить, ви до такої розмови практично готові. Але є кілька суттєвих моментів, на які варто звернути увагу. Їх всього три.
Ось проста, але ефективна методика, яка допоможе вам домовитися навіть з самим агресивним колектором, не втрачаючи власної гідності.
Ваша мета – переконати колектора, що ви від нього не ховаєтеся. Якщо ви її досягнете, то ваших родичів, друзів і товаришів по службі не стануть тероризувати дзвінками, а будуть вести переговори безпосередньо з вами. Будьте готові до цих розмов і думайте не про те, як не платити кредит колекторам, а про те, як вирішити виниклу проблему.
А вот покрасить или побелить стены можно самому.