1 вересня вже не за горами, скоро розпочнеться навчальний рік. На жаль, у школах не викладають фінансову грамотність, а це дуже важливо – якомога раніше навчити дитину поводитися з грошима. Тому ми пропонуємо вам кілька корисних порад.
Візьміть дитину з собою у магазин і залучіть його до процесу здійснення покупок. Наприклад, попросіть знайти серед товарів однієї категорії найдешевший. Поясніть, чому важливо порівнювати ціни на товар.
Молодшим школярам вже можна давати кишенькові гроші. Нехай це буде якась фіксована сума, адекватна можливим витратам. Поясніть дитині, що на фіксовану суму можна купити щось дорожче і лише одне, або щось дешевше і декілька.
Поясніть дитині, що якщо правильно розставляти приоритети в покупках, то залишок кишенькових грошей можна відкладати, і згодом накопичити гроші на якусь велику покупку. Навчить дитину планувати фінанси: порахуйте з нею разом, скільки грошей вона може відкладати на тиждень і скільки накопичиться вже за місяць.
Розкажіть дитині, що таке безготівкові платежі, звідки на банківській карті з’являються гроші і як вони з неї списуються. Декілька українських банків випускають спеціальні картки для дітей. Придбайте таку для дитини і поясніть правила безпеки: що таке пін-код, як працює банкомат і як не стати жертвою шахраїв в Інтернеті.
Подаруйте дитині книгу про фінансову грамотність. Наприклад, книгу одного з найвідоміших в Європі фінансових консультантів Бодо Шефера «Пес на ім’я Мані, або Абетка грошей». Це захоплива історія про дівчинку, яка врятувала собаку і узнала кілька цікавих правил, завдяки яким гроші в неї будуть завжди.
І пам’ятайте: чим раніше ви привчите дитину правильно поводитися з грошима, тим швидше вона навчиться заощаджувати і не витрачати зайвого. Якщо для цього вам потрібний наочний посібник, то він тут:
{{'Your monthly payments are new' | translate}}
{{'Borrowing new' | translate}}
{{'borrowed interest new' | translate }}
{{'Total sum ua' | translate }}
{{'Repayment date ua' | translate }}