Вчені давно встановили, що між тим, в яких умовах ми живемо, і тим, що твориться в душі, існує прямий взаємозв'язок. Тому періодично витрачати сили, час і гроші на ремонт і облаштування квартири - життєво необхідно. В умовах, коли ціни на послуги та матеріали постійно підвищуються, найскладніше знайти саме гроші. Але, сума коштів, необхідна для ремонту, стане значно нижче, якщо скористатися нашими Лайфхаками.
Перш, ніж перейти до способів економії, розглянемо, на чому економити ні в якому разі не слід, щоб ремонт радував вас якомога довше.
Якщо це - капітальний ремонт - не варто економити на проекті. Це - ключова умова для того, щоб в найближчі роки, а то й десятиліття, вам не знадобився новий ремонт або переоблаштування.
По-друге, чорнові роботи - не те, на чому варто економити. Багатьом здається, що стяжку підлоги і чорнову обробку стін і стелі буде не видно за чистової обробкою, тому на ці роботи можна закласти менший бюджет. Але це - в корені не вірний підхід: від якісної чорнової обробки з використанням хороших матеріалів буде залежати стан стін, підлоги і стелі з часом. Тріщини і нерівності зіпсують весь ефект.
По-третє, не можна економити на електриці і системах інженерних комунікацій. Це не тільки комфорт, але і безпеку мешканців, а також їх майна. Тут економія неприпустима, оскільки чревата ризиком значних втрат: порив водопроводу або опалювальної системи може зіпсувати не тільки ремонт, а й майно, привести до конфлікту з сусідами, а неякісна проводка може стати причиною пожежі.
Як заощадити на ремонті квартири без жодного ризику? Кращий спосіб - це розпродажі матеріалів, меблів, інтер'єрних деталей. Як купити будівельні та оздоблювальні матеріали з великою знижкою?
- Рада 1 - сезонні розпродажі: в 2020 р найближчий сезон розпродажів - осінній. Рітейлери товарів для дому та будівельні магазини звільняють свої торгові площі перед новим завезенням і роблять великі знижки;
- Рада 2 - віддавайте перевагу минулим колекціям: сантехніка і шпалери все одно купуються нема на один сезон, тому гнатися за ультрамодними рішеннями просто немає сенсу;
- Рада 3 - покупка залишків партій оздоблювальних матеріалів: так можна заощадити значні суми; дане рішення оптимально для обробки невеликих приміщень, або, якщо ви плануєте комбінувати матеріали;
- Рада 4 - купуючи матеріали на розпродажах, беріть з невеликим «запасом» - інакше буде важко докупити необхідну;
- Рада 5 - якщо бачите інформацію про великі знижки - її варто перевірити ще раз: іноді продавці роблять «фіктивні знижки», накручуючи базову ціну;
- Рада 6 - замінюючи зразки на стендах, рітейлери продають їх з великою знижкою;
- Рада 7 - купуючи товар зі знижкою, обов'язково перевірте його на наявність дефектів.
<H2> Як заощадити на ремонті: дизайн своїми руками
Ще одна група способів економії пов'язана з дизайнерськими роботами:
- Рада 8 - скачайте безкоштовну версію нескладної дизайнерської програми;
- Рада 9 - розробляючи дизайн-проект, виходите з функціональності і зручності: багато «модні фішки» можуть бути просто не потрібні;
- Рада 10 - уважно і точно робіть все виміри лінійних параметрів;
- Рада 11 - перевірте кути: якщо немає лазерного рівня, то хоча б лінійкою;
- Рада 12 - уникайте арок і інших «заокруглених» рішень: вони зроблять ремонт дорожче;
- Рада 13 - при опрацюванні планування і зонування враховуйте лінійні параметри меблів;
- Рада 14 - вибирайте сучасні стилі в дизайні - такі рішення обходяться набагато дешевше класичних.
Ремонт квартири можна істотно здешевити, заощадивши на роботах. Але слід враховувати, що частина робіт все ж краще довірити бригаді професіоналів. Це, в основному, стосується чорнових робіт: стяжки, стельових робіт, вирівнювання і штукатурення стін.
На чому можна заощадити:
- Рада 15 - демонтаж старих підлогових покриттів, плитки, шпалер своїми руками;
- Рада 16 - самостійна обклеювання шпалер;
- Рада 17 - фарбування стелі та стін своїми руками;
- Рада 18 - самостійний монтаж підлогових покриттів;
- Рада 19 - лакофарбові роботи своїми руками;
- Рада 20 - самостійний невеликий монтаж (шафки, полки, карнизи).
Якщо ви впевнені в своїх силах, можна самостійно виконувати і інші види робіт.
Ось ще кілька Лайфхак:
- Рада 21 - розбийте процес ремонту на кілька етапів;
- Рада 22 - розподіліть обов'язки;
- Рада 23 - натяжні стелі - найбільш простий і дешевий спосіб вирівнювання поверхні;
- Рада 24 - якщо стіни вимагають вирівнювання, краще обробити їх вагонкою або гіпсокартоном;
- Рада 25 - оптимальне поєднання за ціною і якістю покриття для підлоги у щільного товстого лінолеуму.
Якщо в процесі ремонту і облаштування ви відчули, що коштів не вистачає, оперативно отримати суму, якої не можна в мікрофінансової організації «Алекс Кредит». Компанія пропонує кредитні продукти під пільгові відсотки.
Осінь - найкраща пора для ремонту і облаштування квартири!
{{'Your monthly payments are new' | translate}}
{{'Borrowing new' | translate}}
{{'borrowed interest new' | translate }}
{{'Total sum ua' | translate }}
{{'Repayment date ua' | translate }}